Satış

Darbe Koruma Sistemleri

1- Yüksek Gerilim Koruma

Yüksek Gerilim Koruma Sistemleri
Yüksek gerilim koruma sistemleri elektriksel ve elektronik ekipmanların geçici ve kalıcı yüksek voltaj akımlarına karşı korumasını sağlayan ürün ve sistemleri içerir. Voltaj seviyeleri standart yüksek gerilim koruma sistemlerinin kaldırabileceği değerleri aştığı takdirde, kurulumu yapılmış ekipmanların bozulmasına hatta yangın çıkmasına sebep olmaktadır. Bu sebeple binaların ve yapıların içersinde bulunana tüm veri, elektrik ve diğer iletişim hatlarının korunması için kaliteli yüksek gerilim koruma sistemleri kullanılması gerekmektedir.

Elektriksel Hatlarda Yüksek Gerilim
Elektriksel enerji hatlarının geniş dağıtım altyapıları içermeleri nedeniyle, indüksyon ve yüksek voltajın iletimine yüksek derecede maruz kalmaktadırlar. Bu tür yüksek gerilimler genelde atmosferde oluşan olağanüstü durumlardan kaynaklanmaktadır. Dolaylı yada doğrudan yıldırım düşmesi temas sonucunda hatlarda binlerce voltluk (kV) yükselmeler oluşmaktadır. Bu tür voltaj yükleri elektrik ve enerji hatlarında yayılarak, elektrikli ve elektronik cihazlara potansiyel olarak zarar vermekte, hatlarda ve yapılarda yangın çıkmasına sebep olabilmektedir.

2- Yıldırım Koruma

Paratoner Kurulumu Yıldırım düşmeleri sonucunda oluşacak hasar ekonomik olduğu kadar fiziksel olarak ta yıkıcı olmaktadır. Yıldırım koruma sistemlerinin etkili olabilmesi üç tür koruma sistemi içermesi gerekmektedir.
-Doğrudan yıldım çarpmasından koruyucu harici koruma sistemi
-Bina içersinde yüksek voltaja karşı koruma sistemi
-Düşen yıldırımın doğrudan toprağa aktarılmasını sağlayan topraklama sistemi

3- Beacon

Beacon'lar yüksek engellerin, binaların, radyo kulelerinin ve istasyonlarının yerlerinin belirlenmesi ve hava güveliğinin sağlaması için işaretleme yada yer belirtme amacıyla kullanılan aydınlatma/yönlendirme cihazlarıdır. Beacon’lar kullanım alanlarına, aydınlatma güçlerine ve büyüklüklerine göre farklı modellere ayrılmaktadır.